Izz
Narodowe Centrum Edukacji Żywnieniowej IŻŻ logo ncez Instytut Żywności w Żywienia logo izz
Narodowy program zdrowia Narodowy program zdrowia Ministerstwo zdrowia logo ministerstwo zdrowia

Centrum Dietetyczne Online Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej

Centrum Dietetyczne Online (CDO) powstało w ramach Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Instytutu Żywności i Żywienia i realizowane jest ze środków finansowych Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. CDO zostało utworzone w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa dotyczące dostępu do bezpłatnego poradnictwa dietetycznego.

Centrum Dietetyczne Online jest internetową poradnią dietetyczną, z której mogą skorzystać osoby dorosłe
z dostępem do Internetu. Zespół CDO składa się z 6 wykwalifikowanych dietetyków oraz ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia, którzy posiadają szeroką wiedzę
z zakresu żywienia i żywności. Wszyscy dietetycy ukończyli wyższe uczelnie kierunkowe oraz stale poszerzają i aktualizują swoją wiedzę tak, aby jak najlepiej pomóc każdemu pacjentowi.


 

Naszą misją jest...

Pomoc wszystkim osobom, które potrzebują porady dietetyka w codziennym życiu. Poprzez prowadzone konsultacje edukujemy pacjentów w zakresie zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, udzielamy zaleceń na podstawie szczegółowo przeprowadzonego wywiadu oraz obalamy mity związane z różnego rodzaju dietami i produktami. Pomagamy zarówno osobom zdrowym, które chcą sprawdzić czy ich sposób żywienia jest właściwy jak i chorym, dla których dieta powinna być elementem skutecznego leczenia, szczególnie w przypadku jednocześnie występujących wielu schorzeń.

Pacjenci mogą mieć pewność, że w naszym Centrum Dietetycznym Online uzyskają rzetelne informacje potwierdzone badaniami naukowymi, zgodnymi z aktualnym stanem wiedzy.

Zasady funkcjonowania

Centrum Dietetyczne Online jest dostępne 12 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu, w tym soboty. Każda konsultacja trwa 25 minut i może odbyć się w godzinach 8:00-20:00 a w soboty od 9:00 do 17:00. Do dyspozycji pacjentów jest 6 wykwalifikowanych dietetyków, którzy za pośrednictwem specjalnie przygotowanej platformy internetowej udzielają indywidualnych konsultacji dietetycznych. Konsultacje mogą mieć charakter jednorazowej porady lub stałej opieki dietetycznej. Aby zapisać sie na konsultacje należy zarejestrować się, wypełnić ankiety, które pozwolą w bardziej indywidualny sposób dostosować zakres porady do podanego celu i wybrać dogodny termin w kalendarzu. W wybranym dniu dietetyk skontaktuje się online z osobą zainteresowaną poradą. Konsultacje odbywają się bezpośrednio na koncie użytkownika na stronie CDO i mają formę video lub audio. Podczas wizyty istnieje również możliwość prowadzenia rozmowy na czacie. Po odbytej konsultacji pacjent ma możliwość wyboru w kalendarzu terminu kolejnej wizyty.

Dla kogo jesteśmy?

Centrum Dietetyczne online jest dla każdej osoby po 18 roku życia, która chciałby poprawić swoje nawyki żywieniowe. Z konsultacji online mogą korzystać osoby cierpiące na choroby dietozależne, osoby mające nadwagę, otyłość a także niedowagę. Centrum Dietetyczne Online Narodowego Centrtum Edukacji Żywieniowej to doskonałe miejsce do zweryfikowania swojego stylu życia i zadawania trudnych pytań związanych z żywieniem. Jesteśmy dla Ciebie.